Nu: 160

از خیلی وقت پیش ینی دوران نوجوونی میشنیدم که میگفتن موقع خوندن خطبه عقد یه حس خاصی داره ادم. دلش زیرو رو میشه. یهو یه حس نزدیکی خاص و یه علاقه خاصی به طرفش پیدا میکنه و حتی اگه یه عمر عاشقش بوده باشه بعد از اون خطبه یهو عاشق تر میشه. چه میدونم از این حسایی که همش میگن وقتی نوبتت شد میفهمی چیه.

وقتی نشسته بودیم پای سفره عقد من همش استرس داشتم. دلم اشوب بود. به چیزایی فک میکردم که شاید واقعن وقت فکر کردن بهشون نبود. بر عکس تموم دخترایی که موقع عقدشون دیده بودمشون و سرشون تو قران بود و اروم نشسته بودن، من مثل مرغ پر کنده سرم این طرف اون طرف میچرخید. اونقد که چند بار بهم اشاره کردن سرتُ بنداز پایین. سه بار خونده شد و من با صدای نیمه اروم و نیمه محکمی بله رو گفتم. خطبه واسه هانیش هم خونده شد و اون هم بله گفت. دستم رو گرفت و باقی قضایا. اما بین خودمون بمونه. اون حسی که همیشه میگفتن در من به وجود نیومد. ینی بعد از اینکه بله گفتم و از نظر این جماعت شرعن به هانیش محرم شدم اون حسه که میگفتن رو پیدا نکردم. دلم زیرو رو نشد. فقط استرسم کم شد.

نمیدونم دقیقن منظورم رو میفهمید یا نه. چه جوری بگم.. اون ۴ تا جمله عربی من رو منقلب نکرد! من کنار کسی بودم که مدت ها قبل از اینکه به اون شکل و شمایل در کنارش بشینم خودم رو متعلق بهش میدونستم. کسی که مدت ها قبل روح و جسم من رو فتح کرده بود و اگر جایی مثل ایران زندگی نمیکردیم برای بستن چنین عهدی نیاز به چنین مراسمی نداشتیم. چون من اولین باری که در کنار هانیش شب رو به صبح رسوندم خودم رو متعلق به اون و اون رو متعلق به خودم میدونستم. اون حس زیرو رو شدن و منقلب شدن رو من قبل از شب جشنمون تجربه کرده بودم.

شاید چیزی که دارم میگم فهمش سخت باشه شایدم مسخره باشه اما من واقعن از یک هفته پیش تا الان تغییری توی حسم به وجود نیومده. شاید چون من قبل از ازدواج به ماکسیمم حسی که باید میرسیدم رسیدم. شاید..

تغییر عمده ای که به وجود اومده ارامشیه که به خاطر علنی شدن ماجرا در من به وجود اومده. بلخره کسی که ۵ سال تموم تلفنی حرف زدناش، بیرون رفتناش، کادو خریدناش، همه چیزش مخفیانه و با ترس بوده حالا یهو ازاد شده. تا همین چند وقت پیش ینی اخرین باری که باهم بودیم پر از استرس بودیم واسه باهم بودن و اینکه لو نریم و کسی ما رو باهم نبینه و این چیزا. اما حالا باخیال راحت هانیش میاد خونه ما و شب تو اتاق من میخوابیم و.. خوب این تفاوتیه که به وجود اومده.

تفاوت دیگش درگیر شدن خانواده ها تو رابطه ی ماست. ۵سال دوستی این درس رو به ما داده که وقتی مشکلی پیش میاد بین خودمون حل بشه. تمام مدت دوستیمون وقتی من و هانیش به مشکل میخوردیم نه من نه اون پای یه نفر سوم رو برای حل اختلاف وسط نمیکشیدیم. نه دوست نه اشنا نه خانواده. چون فقط دوست بودیم و دوستا مشکلشون رو به خانواده ها نمیکشن. مشکل بین ما بود و خودمون باید حلش میکردیم. فقط من گاهی میومدم توی وبم مینوشتم و در واقع تخلیه روانی میکردم.

الان هنوز من همون حس رو دارم. ینی چند تا بحث کوچیک و دلخوری که به وجود اومد رو به همون روش قبل حل کردیم. بین خودمون. اما نباید این مساله رو فراموش کرد که سوسه اومدن و دو بهم زنی هایی که از طرف سایرین اتفاق میفته چیزی هست که ما قبلن نداشتیم و از این به بعد خواهیم داشت. از این به بعد فلانی و بهمانی میخوان دخالت کنن و مثل این حرفای خاله زنکی که زنت اینجوری حرف زد زنت اینجوری نگا کرد و اینا رو پیش بکشن. ما میخوایم نذاریم این اتفاق بیفته. این هفته بحثای اینجوری پیش اومده اما هانیش خیلی محکم به همه حالی کرده که اگه مثلن عمه من به خاله اون چیزی گفته و دلخوری پیش اومده به من و هانیش ربطی نداره و نباید رو رابطه ما اثر بذاره.

یا یه تفاوت دیگه اینه که باید و باید جوری رفتار کنی که از نظر همه بی عیب و نقص و پرفکت به نظر بیای. من موجودی هستم که هیچ وقت اجازه ندادم کسی نظرش رو به من تحمیل کنه. چه دوستانه چه با زور چیزی رو بهم بقبولونه که دلم نمیخواد. الان وقتی مادر هانیش چیزی میگه حتی اگه خلاف میلم باشه باید لبخند بزنم و بگم بله! همینطوره! مسلمن من بله رو میگم و کاره خودم رو میکنم اما خوب تا کی میتونه این وضعیت ادامه داشته باشه؟ تا وقتی دوست بودیم هر کاری دلم میخواست میکردم اما الان به خاطر حفظ رابطم با همسر مجبور میشم گاهی تمایلات خودم رو نادیده بگیرم و حتی به ظاهر نشون بدم که با نظر خانوادش موافقم.

در کل میخوام بگم ازدواج اش دهن سوزی نیس و شاید اگه ایران نبودم خودم رو درگیره مقوله پیچیده ای به نام ازدواج نمیکردم. نمیگم پشیمونم اما شاید اگه میشد اونطوری زندگی کرد که واقعن دلمون میخواست من دوستی تا اخر عمر رو انتخاب میکردم.

الان باز من از حسای متضاد پُر شدم. خیلی از این شاخه به اون شاخه پریدم. مغزم الان مثل اش رشته میمونه که همه چی توش پیدا میشه. اهــــــــــــان!! این حس عصر جمعه رو این مدل نوشته ها بی تاثیر نیستا!!!

/ 0 نظر / 2 بازدید