Nu: 147

یه زمانی تاریخ ها برام خیلی مهم بود. اولین باری که همدیگرو دیدیم، اولین بار که تلفنی حرف زدیم، اولین باری که پارک رفتیم،... حتی اولین باری که بستنی و همبرگر و غیره خوردیم! تقریبن اولین بار از هر چیز برام بسی مهم بود و امکان نداشت تاریخش یادم نمونه. و اگرم ریسک فراموش کردن تاریخ مهمی مثل اولین ایس پک خوردن وجود داشت یاد داشتش میکردم که مبادا به دست فراموشی سپرده بشه. دیگه هر چی گذشت از مود تاریخ نگاری و ثبت وقایع بیرون اومدم و به چیزای دیگه پرداختم. الانم با اینکه واقن از خودم توقع نداشتم اما حس بی تفاوتی مفرط وجودم رو گرفته و اجازه تاریخ نگاری و ثبت روزای خوش نومزدی و حتی اجازه شاد و سرخوش بودن هم بهم نمیده.

فک میکردم این دوران پر هیجان و خیلی خاصه. اصلن همیشه همینطور بودم. از وقایع توقع بیش از حد دارم و واسه خودم بزرگ و رویایی تجسم میکنم همه چیز رو و وقتی به اون چیز میرسم میبینم که خیر، اونقدرام خبری نبوده و من خیلی سر خوش بودم.

مثلن دوره راهنمایی جفت پا در یک کفش فرو رفته بودم که موبایل میخوام و نصیحت اطرافیان مبنی بر اینکه الان به چه دردت میخوره اصلن بر من سازگار نبود و مثال سنگی بودم که هیچ میخ اهنینی درم فرو نمیرفت. اصرارم پس از یه دوره طولانی جواب داد و دبیرستانی که شدم گوشی دار شدم. و جالب اینکه اونهمه اصرار و اویزونیسم به خانواده فقط ٢ روز برام جذابیت داشت و بعد از اون گوشی تبدیل شد به یه الت روان خراشی که باعث میشد ازادیم گرفته بشه و هر ۵ دیقه توسط مامان چک بشم و توضیح بدم که الان اینجام، الان دارم راه میرم، الان میخوام بستنی بخرم و غیره.

یا خوده همین دانشگاه. همش در تصوراتم، خودم رو توی کلاسی شبیه کالج های قدیمی انگلستان با صندلی هایی که به صورت نیم دایره و از پایین به بالا شروع میشه و شاگردایی که ردیف اخر مینشستن اختلاف ارتفاع زیادی با استاد داشتن و همیشه استاد از اون بالا نقطه ای دیده میشه تصور میکردم و فک میکردم خیلی میتونه باحال و با کلاس باشه دریغ از اینکه کلاس های دانشگاه مزخرف تر و داغون تر از مدرسه بودن و اصلن با تصوات من هماهنگ نبودن.

ینی میخوام بگم همیشه از هر چیزی تو ذهنم تصورات قشنگ و نازی میسازم و وقتی به اون مورد میرسم میبینم اونقدرام مهیج و متنوع نبوده. حالا شده حکایت نامزدی.. فک میکردم بعد از معرفی هانیش به خانوادم و اومدنش به زندگیه چار نفریمون پر از هیجان و تنوع میشیم دوره هم! درسته اون چند روزی که خونمون بود خوش گذشت، متنوع شده بودیم و به جمع کوچیک خونمون یه نفر اضافه شده بود و مسلمن رفتارا و برخوردا و تزئین کردن غذا و لباس پوشیدن اهالی منزل مقداری متفاوت شده بود اما این هیجان هم زود شعلش خاموش شد.

الانم روزا با مامان یا نهایت دختر عموم میرم دنبال کارا. خرید میکنیم، چپ و راست خرت و پرت سفارش میدیم و صب، ظهر، شب در حال خرید کردنیم اما ذوقی در من نیس! قبلنا یه جفت جوراب میخریدم چند دیقه باهاش شاد بودم اما الان لباس جشن عقدمُ هی نگا میکنم و بهش حسی ندارم. دارم نگران میشم واسه خودم و میترسم این حسم روی رابطم اثر بذاره و خدایی نکرده بشود انچه از ان میترسم!

مامانم تقریبن مثل خودمه الان. ذوق و شوقی نداره و بیشتر تو خودشه. کمتر باهام حرف میزنه و موقع خرید نظری نمیده و همش خسته و بی انرژی نشون میده. با هانیش مشکلی نداره. ینی چه موقعی که دوست بودیم چه وقتی اومد خواستگاری مخالفتی باهاش نکرد اما ابراز رضایت شدیدی هم نکرد. فقط اگه گاهی بپرسم مامان نظرت در مورده هانیش چیه،چرا یه جوری هستی میگه نه بابا چیزیم نیس. هانیشم پسره خوبیه. همین و همین.

شاید بی حسیم نسبت به این مقطع مهم زندگیم نتیجه برخوردای نسبتن سرد مامان و ترس و نگرانیش از رفتن من و دور شدنم ازش باشه. شایدم نتیجه همون اخلاق قدیمی که وقتی به چیزی که میخوام میرسم دیگه برام مهم نیست باشه. شایدم خوشی زده زیر دلم. شایدم چون بابا هیچ مخالفتی با هانیش نکرد و به قولی با سختی بهم نرسیدیم حس میکنم قدر شرایطم رو نمیدونم شایدم دارم افسرده میشم شایدم...

نمیدونم هر چی که هست حس خوبی ندارم در کل. و اینجا به این نتیجه میرسم که حس نوشتن وقایع روزانه رو ندارم و اینکه بخوام ثبت کنم که در تاریخ فلان لباس خریداری شد و تاریخ فلان سفره اکی شد و ....

از ننوشتن این تاریخای تکرار نشدنی پشیمون میشم میدونم.

پ.ن: ناشناخته عزیزم مرسی واسه قالب که ساختی اما نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم. باز همین قالب قدیمی خودم رو گذاشتم.

 

/ 0 نظر / 2 بازدید