Nu: 161

یکی از ارزوهای دوران دوستیمون این بود که وقتی بیرون میریم راحت تو خیابون قدم بزنیم بدون گیر و گرفتاری. دلمون میخواست وقتی یه ماشین سبز و سفید میبینیم مثل اسفند روی اتیش نشیم. دلمون می خواست ارامش داشته باشیم واسه چار متر خیابون گز کردن و به جای اینکه هی سرمون این طرف اون طرف بچرخه و مواظب دور و بر باشیم دل بدیم به حرفای همدیگه. قرار گذاشتیم اگه یه روزی باهم بودنمون رسمی شد بریم روبروی ماشینای امنیت اخلاقی و گشت ارشاد بستنی بخوریم و با نیش باز نگاشون کنیم و اگه خواستن بهمون گیر بدن شناسنامه هامون رو بکوبونیم تو صورتشون..

اونقد تو این دوران بهمون گیر داده بودن که اگه یه روز بدون مشکل شب میشد شاخ درمیاوردیم! نمیدونم چرا تابلو بودیم خیلی. یادم نمیره روزای اولی که وقتی یه پلیس میدیدم هزار رنگ میشدم و اونقد میترسیدم که یارو اگه مامور راهنمایی رانندگی هم بود میومد یه گیری میداد. هانیش اما همیشه اروم و خونسرد بود. اگرم نگران میشد به خاطر من بود. چون اون که همه خانوادش میدونستن کجاس و با کی! من بودم که به بهونه دانشگاه و این چیزا میپیچیدم میرفتم دیدار یار!

و یادم نمیره چند باری که گیر دادن ها جدی شد و من تا پای یه شب کلانتری خوابیدن و زنگ زدن به بابا و تعهد دادن رفتم و برگشتم. روزی که اون مردک نره خر وقتی که تو پارک نشسته بودیم ذرت مکزیکی میخوردیم مثل خازن جهنم رسید بالا سرمون و انگار دزد گرفته باشه با اون نیشخند کریهش گفت: "به به!! خوش میگذره؟" و من سکته کردم از دیدن قد و قواره ای که تا امروز نمونش رو ندیدم! وقتی با تمسخر میگفت، امروز پارک حتمن فردام خونه خالی و با رفیقاش و .. من فقط خجالت میکشیدم از شنیدن این حرفا و میترسیدم که بخواد من رو ببره. و من به خاطر حفظ ابرو و اینکه با دو تا مامور توی یکی از این ماشین سبز و سفیدا تو خیابون نچرخم و همه با انگشت نشونم بدن بگن نیگا دختره رو گرفتن! معلوم نیس چیکار کرده.. و همه غافل از اینکه دختره داشته با دوس پسرش تو پارک ذرت مکزیکی میخورده و هیچ کاری نمیکرده جز چند دقیقه ارامش و خوشی، مجبور میشدم التماس کنم .التماس به کسی که کثافت کاری از سر و روش میبارید. التماس کنم که من رو ببخشه به خاطر کاری که نکرده بودم. قول بدم دیگه از اینکارا نکنم. کاری که نمیدونم چرا بد بود. دستش رو بگیرم و بگم اقا تورو خدا بگین این خانومه نیاد. منُ نبرین..

هــــی.. گذشت.. من که یادم نمیره و مطمئنم خدا هم یادش نمیره اینهمه ترس و استرس که از طرف این برادران و خواهران به من وارد شد و من رو تو جوونی دچار پـ ریود عصبی کرد! که وقتی استرسی میشم بی موقع روزام قرمز میشن. که معده دردای عصبیم تشدید شدن. یادم نمیره..

اره گذشت و من و هانیش الان دیگه این قسمت از زندگی رو پشت سر گذاشتیم. حالا وقتی بیرون میریم سرمون رو بالا میگیریم و نگران نیستیم فلان دوست و اشنا یا فلان مامور ما رو ببینه. اتفاقن خوشحالم میشیم ببیننمون. به جبران تمام روزای پر استرسی که گذروندیم.

شب اخری که هانیش اینجا بود سر شب رفتیم شناسنامه هامون رو از محضر گرفتیم و بعدشقرار شد به یاد دوران خوش و تکرار نشدنی دوستیمون کنار اب راه بریم و بلرزیم از سرما و از پاتوقمون دو تا هات داگ بدون نوشابه بخریم و بخندیم به اینهمه خوشبختی.. هات داگ ها رو گرفتیم و رفتیم پارک. همون جایی که اولین بار به عنوان دوتا دوست باهم قدم زده بودیم. نشستیم رو همون نیمکت پر از خاطره. من میلرزیدم و هانیش مثل همیشه جلوی من واستاده بود که من کمتر باد بهم بخوره.. دستام رو گرفته بود تو دستاش تا گرم بشم. خلاصه صحنه کاملن هندی بود.. یه لحظه صدای موتور شنیدیم. دو تا موتور با چراغای قرمز بهمون نزدیک شدن. ناخود اگاه ترسیدم. دستمُ از دستای هانیش کشیدم بیرون.. بعد هانیش خندید و گفت "تموم شده خانومی.." یادم افتاد الان محکم ترین سندای روی زمین تو کیفم هستن و میتونیم بکوبونیم تو صورتشون.. هانیش به من نزدیک تر شد. میخواستیم کرم بریزیم تا بهمون گیر بدن و شناسنامه هامون رو بکوبونیم تو صورتشون... اما موتورا وقتی از کنارمون رد شدن حتی نگاهمون هم نکردن.. چه برسه به گیر دادن!! پاشدم چند قدم دنبال موتوره رفتم و گفتم اقا چرا به ما گیر ندادین؟؟ ما اینجا تو تاریکی نشستیم معلوم نیس چیکار میکنیم!! نمیخوای گیر بدی؟ اما فایده نداشت. موتورا رفتن. هانیش خندید. گفت همون روزی که رفتیم محضر عکسمون به همه واحدا داده شده که دیگه بهمون کاری نداشته باشن!! شایدم پشت گردن من بارکُد زدن.. نوشته  100% قانونی!!

خندمون گرفته بود از این شانس شخمی. از این سورپرایز. خدا میدونه چقد دلمون میخواست بهمون گیر بدن. ندادن. جلل خالق!

/ 22 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فروشگاه اینترنتی لباس زیر ترمه

لذت یک خرید آسان و مطمئن در کنار همسرتان با قیمت های مناسب را در سایت ما تجربه کنید . جدید ترین مدل های لباس خواب ترک ، تاپ و شلوارک ، ست و جوراب های فانتزی ، ساپورت ، لباس های زیر مردانه و زنانه و ... خرید به صورت پستی در فروشگاه ترمه . وبلاگ اطلاع رسانی فروشگاه ترمه : http://www.termeh-shop.blogfa.com

نمیدونم

لامصبا ترس رو از تو چشمای آدما می خونن

نـی نـی خانومـی

چــ زنــدگــی ِ تـُـ///یه اینجـــوری [خنثی]

نـی نـی خانومـی

[خجالت]ای وای چه سوتی بدی خو درستش کـــن [نگران] گــ با کــ جابه جا خورد [خجالت][گریه]

مهناز

سلام چرا رمز دار می کنی ... دلت میاد که همه اونهایی که میان تو وبت مطالبتو نخونند میشه من هم رمز یادداشت خصوصی تو داشته باشم ... البته اگه صلاح بدونی

شین

اون لبخنده خیلی مهمه!!

مولی

آخه خب ممکنه من دو روز دیر بیام پست رو برداشته باشی! چیزی شده هانا جان؟ پست پنج شنبه ت یه جوری یه... همه چیز رو به راهه؟

شی ـن .

این جریان ِ‌ گیر دادن چیه ؟!‌یعنی من یه پست عقب افتادم ؟!‌[ناراحت]