Nu: 89

از اول اشناییمون شروع کردیم به کشف همدیگه. هر روز چیزایی جدیدی در مورد هم می فهمیدیم و سعی میکردیم ببینیم میتونیم به اشتراک برسیم یا نه. یه سری از اخلاقای من واسه هانیش قابل تحمل نبود و مسلمن یه سری از اخلاقای اون واسه من. اما سعی نکردیم همدیگرو عوض کنیم. گاهی که به مشکل بر میخوردیم باهم حرف میزدیم و سعی میکردیم اگه بتونیم اون اخلاق خاص یا اون رفتار رو اصلاح کنیم و اگه عادت قابل تَرکی نبود سعی کردیم باهاش کنار بیایم. خدا رو شکر این اخلاقا زیاد نبودن و جوری نبود که به خاطرشون قید همدیگرو بزنیم.

چون از اول، دوستیمون هدفمند بود، اینکه همدیگرو بیشتر و دقیق تر بشناسیم واقن واسمون مهم بود و این شناخت بیشتر توی دیدن رفتارا بود که شکل گرفت. مثلن من تا همین ۴ ماه پیش نمیدونستم هانیش از فلفل دلمه ای بدش میاد! چون نیومدم بپرسم عزیزم از چه غذاهایی بدت میاد یا چه میدونم از چه رنگی خوشت میاد! سعی کردیم چیزای این مدلی رو توی رفتار هم بفهمیم. و موفق هم شدیم تقریبن.

 بعد از اینکه علاقمون بیشتر شد و وابسته شدیم و شناختمون به یه حد قابل قبولی رسید تصمیم گرفتیم جدی تر در مورد اینده حرف بزنیم. اینکه برناممون چیه و چه جوری قراره بشه. اما همیشه یه حرفی بود که گفته میشد و اونم ارزوی تموم شدن دوری و رسیدن به هم بود. این حرف جدی تر و جدی تر شد. اونقد که باورمون شد مال هم هستیم. از اول هم قرار همین بود. اینکه اگه به درد هم میخوریم پس تموم تلاشمون رو بکنیم که به هم برسیم.

خیلی وقتا با هم در موردش حرف زدیم. خیلی وقتا هم توی خلوت و تنهایی خودمون بهش فکر کردیم و تجسمش کردیم. اما هیچ وقت به اندازه ی این چند وقته اخیر از این مساله وحشت نکرده بودم. نمیدونم اسم حسی که دارم رو چی میشه گذاشت.

این ترس دقیقن از روزی که مامان هانیش باهام حرف زد افتاده به جونم و ول کن هم نیست! مامان هانیش همون روزی که دیدمش بهم گفت که بعد از تموم شدن امتحانای این ترمم میخوان بیان اینجا و به شکل رسمی با بابام حرف بزنن و ...

از اون روز همش با خودم درگیرم. نگرانم. استرس عجیبی دارم اونقد که از همون روز تولد هانیش به این طرف یه شب خواب راحت نداشتم! شاید مسخره به نظر بیاد چون ما از اول همینُ میخواستیم اما الان که میبینم خیلی جدی شده بیشتر نگرانم. همین الانم که دارم مینویسم دل و رودم تو دهنمه!

نمیدونم چه جوری بگم که با تک تک سلولاتون حسم رو درک کنین اما واقن میترسم! به علاقمون و خوده هانیش شک ندارم. از اینده ای که معلوم نیست چی میشه میترسم. از اینکه نکنه خیلی زود باشه؟ نکنه نتونیم با خانواده هم کنار بیایم؟ من که خانواده هانیش رو دیدم و اخلاقاشون تقریبن دستم اومده اما اون چی؟

سوالای اینجوری ذهنم رو پر کرده و مغزم داره میترکه.. از سفر که برگشت باهم حرف زدیم. گفت داییش گفته بعد از مراسم سالگرد باباش قراره بیان اینجا.. یهو ته دلم خالی شد.. داییش رو ندیدم نمیدونم اخلاقش چه جوریه.. نمیتونم برخورد دایی هانیش رو با بابام تجسم کنم.. نمیدونم چی میشه..

وقتی گفت قراره بیان ساکت شدم.. گفت" از خوشحالی زبونت بند اومده؟" راستش خوشحالی نبود.. تموم چیزایی که بالا نوشتم از ذهنم گذشت و موندم چی جواب بدم.. یه نفس عمیق کشیدم و گفتم.." میشه نیاین؟!! " خیلی تعجب کرد گفت " نیایم؟ چرا؟" و من هیچی نداشتم که بگم..

صداش اروم شد و گفت" هنوز مطمئن نیستی؟ یا بهتر از من پیدا کردی؟" این حرفش خیلی ناراحتم کرد گفتم" دیونه این چه حرفیه.. فقط میترسم.." گفت "ترست رو میفهمم .حق داری. اما یادت باشه ما منتظره همچین روزی بودیم.. ما واسه رسیدن به این روز دوری ها و دلتنگی ها روتحمل کردیم.. به خاطر همین باهمیم. مگه نه؟ مطمئن باش هر اتفاقی بیفته من کنارتم. نمیذارم این ترس حسمون رو به شک تبدیل کنه.."

میدونم هیچ کس از فرداش خبر نداره و تا وقتی زیر یه سقف نریم هیچی مشخص نیست اما نمیدونم با این استرسم چه جوری کنار بیام. نمیدونم چه طوری اوضاع رو کنترل کنم.

شما باشین چیکار میکنین؟

/ 23 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خانوم سیب

[ماچ] مطمئن باش آخرش با خنده و خوشیه و البته گریه ی از سر شوق [لبخند] فکر کن به اون چیزای قشنگ و خونه تون و ... به اینکه چطوری خودتو اماده کنی تا اون موقع و خیلی چیزای دیگه :)

خانم یاپ

بابای ناپ پیشنهاد داده بود واسه اسفند بیان خواستگاری‌! و من به خاطر تمام حس هایی که گفتی , پیشنهادو رد کردم !! با تمام سلولام درکت کردم هی ی ی ی

مونایی

خوبه که مامانت میدونه!! باباها غیر قاب پیش بینی اند! مخصوصن تو اینجو مسائل!! درکت میکنمممممممممممممممممممممم

No One

واااااااااااااااااااااای هــانـــا !!! دستام یـخ کــرد باور کــن ! D: آدم استرس مي گيره چقــد ! ولي هـانـا به بعدش يه كم فك كن جـون ِ مـن ! يــــه دنيــــــــا آرامـش ... هانا اون پستت يــادتـه؟ توو بغل ِ هم بودين يه ماشين عروس توو خيابون بوق بوق زنون رد شــد يادته به هانيـش گفتي اونا امشـب با خيال راحت ميرن توو بغل هم ؟؟؟ دخــتره واسه تو ام داره اين اطميــنان و آرامش اتفـاق ميفته ! دوري تموم ميشــه! جون ِ هانا استرسُ بيخيال شو ! به اين چيزا فك كن! به خوشبخــتيت ! خيلي خوشحالم واست خيلي خيلي ! بغـض ...

هانا

نادیا هنوزم اینجارو میخونی؟ چرا وبتو حذف کردی هان؟؟؟ شوکم الان به خدا؟! چرا اخه؟

..:: ی ک ت ا ::..

به نــظرم استرست طبيعيه ... حتـــي اگه از همه چي ام اطمينان 100 % داشتــي بازم يه نمــوره استرس داشتــي ، اسمشو بزاريم هيجان بهتــره ، يه هيچاني كه با كلي شوق و ذوق قاطي شده [نیشخند] ... به نظــرم نبايــد رد كنـــي اين پيشنهــاد ، بــزار بيــان !! (براي بقيه ي كامنتم ، كامنت زيگزاگو بخون [قلب] باهاش موافقم )

پرتقال

هانا جون.. واقعن چیزی به ذهنم نمی رسه بگم الان.. اما مطمئنم تو بهترین راهی که جلوت هست رو انتخاب می نی..[قلب]

M!ss k*n*a*p

آره عزیزم.معلومه که میخونم.یه دلیل شخصی داش! خیلی حرفا گفتنی نیس.

Miss o0o0om

خوب شما همو دوست دارین... و شک ندارم از هیچ کاری برای هم کوتاهیی نمی کنین.... بهش اطمینان کن... و خوشحال باش.... [قلب][ماچ]

هاD

خودت گفتی اگر ما بودیم چیکار می‌کردیم . به نظر من کلآً زود این رابطه رو شروع کردین و خیلی زود رسمیش کردین . حالا که کار انجام شده و به این مرحله رسیده بهتره ذره‌ای شک و استرس و ترس و اضطراب به خودت راه ندی و محکم پای حرف و تصمیمت بایستی . حتی اگر به زبون نیاری خیلی خیلی رفتارت روی خانواده‌ت و تصمیمشون اثر می‌ذاره .