Nu: 141

سه شمبه شب عزیزه دل به سمت دیار سر و همسر رهسپار شد. خدا میدونه که توی این ۵ سال دوستی سخت ترین و پر استرس ترین لحظات زندگیم همین شبایی بوده که میخواد بیاد اینجا و من تا  وقتی پاش به زمین برسه و با یه زنگ یه دیقه ای اعلام حضور کنه میمیرم و زنده میشم. چارشمبه صب ساعت ۵.۵ زنگ زد و اعلام حضور کرد. لبخندی به پهنای صورت و پس کله زده و با خیال راحت برای برداشتن قدم بعدی اماده شدم. حدودای ساعت ۶.۵ رسید سر کوچه ما و گفت بپر پایین دیر شد! و من به خواست پدر جان گفتم که نخیر تشریف بیارید بالا صبونه رو بزنیم بر بدن و بعد بریم برای مراسم پرشکوه جیش کنون. ینی عاشق خودمم وقتایی که مجبورم جلو بابا با هانیش یکم سر سنگین و مودبانه حرف بزنم. فک کن!

ساعت ٧:٢٠ عازم ازمایشگاه شدیم. تو محوطه ازمایشگاه کفتران عاشق سپید بال دو به دو ایستاده بودن و یا سرشون تو گوش همدیگه بود و پچ پچ میکردن و خنده های ریز و سرمستانه سر میدادن یا دور و بر رو نگاه میکردن و انگار خودشون و همسرشون رو با بقیه زوجا مقایسه میکردن. بعد از گرفتن فرم ازمایش اقایون واسه ازمایش خون و احتیاد رفتن و کفتران مونث تو محوطه سرگردون شدن. هر کدوم از کفتران مذکر که از مرحله پر کردن ظرف نمونه با محتویات گرانبهای وجودی سربلند بیرون میومد فرم ازمایش کفتر مونثش رو میداد بهش و این بار نوبت اون میشد که بره و خودش و جفتش رو سربلند کنه.

وقتی هانیش اومد بیرون مثل کسایی که پشت در اتاق عمل منتظرن ببینن بچه پسر بوده یا دختر دویدم طرفش و گفتم چی شد؟ و ایشون سینه سپر کرده و گفتن :" هه! چی فک کردی؟ از دیروز عصر دسشویی نرفته بودم!!!!". اما وقتی نوبت من شد و فرم به دست رفتم تو صف هرچی با خودم فک کردم، تمرکز کردم و حس گرفتم دیدم خیر! خبری نیس. اقای مسنی که ما رو به صف میکرد ( ما رو نمیکرد!!، ما رو به صف مرتب میکرد) یک اقای بسیار بسیار بی اعصاب بود که اگه میگفتی من برم اب بخورم بیام فرمت رو در میاورد و میگذاشت اخر و میگفت اگه اذیت کنی نوبت جیشت رو میندازم واسه فردا تا حالت جا بیاد!! و اینجا توالت خونتون نیس که هر وقت دوس داشتی بری بش..ی!!! خوب با این وضعیت توقع نداشتین من برم بگم اقا شرمنده من الان ندارم!

نوبتم که شد رفتم تو و دو تا خانوم با روپوش سفید و چهره ای عبوس(!) مثل خازن جهنم ایستاده بودن. فرم رو تحویل میگرفتن و یه ظرف شیک تحویل میدادن و میگفتن زود باش! رفتم تو یکی از گلاب به روتون ها و خواستم درو ببندم که گفت بشین. عرض کردم شما بفرمایین، که این بار مهربانانه تر فریاد زد بشین!!! ینی من همش فک میکردم این خانومه ظهر که کارش تموم شد و رفت خونه با این دستای الوده به جیش اناث وامیسته واسه اهل بیتشون ناهار درست میکنه؟!!  چند دیقه خیره شدم به دیوار سفید گلاب به روتون و سوت بلبلی زنان سعی کردم به هندونه و دلستر و صبح روز امتحان ریاضی فک کنم و با این تفکرات قدم مثبتی بردارم اما تاثیری نداشت. خازن شماره یک گفت چی شد؟! گفتم خانم چیکار کنم. ندارم!! گفت پاشو برو نیم ساعت دیگه بیا. توی این نیم ساعت تا میتونی اب بخور. و من سر افکنده و سرخ و زرد و ابی شده رفتم بیرون و روم به دیوار بود که دیدم هانیش با یه دلستر لیمویی و یه بطری اب معدنی بزرگ و دو عدد رانی داره میاد. موارد ذکر شده رو گرفتم و مثل خانومای پا به ماهی که اون ماه های اخر دست به کمر راه میرن با چند تا دختر سر افکنده مثل خودم مشغول متر کردن محوطه و پر کردن معده با مایعات شدیم. خلاصه ... نیم ساعت، چل دیقه ای گذشت و رفتیم و این بار سر بلند و مفتخر برگشتم و با دخترای باقیمونده خدافظی کردم و به سمت خونه راه افتادیم. اما به محض رسیدن به خونه نشستم پشت در دسشویی!! و تا شب به صورت نان استاپ در رفت و امد به این محل بودم!

اولین ناهار خانوادگی با حضور هانیش در منزل صرف شد. یه ناهار پنج نفره و بعد از اون یه چرت بعد از ظهری و عصر هم برای خرید حلقه رفتیم بازار. قشنگ ترین مرحله وقتی بود که برگشتیم خونه و هانیش برای اولین بار تو اتاق من خوابید. تو تخت من و روی بالش من... منم که هنوز مجوز نداشتم پیشش بخوابم و اصولن اصلن راه نداشت (:دی)در کنار خپل شب رو گذروندم و فردا هم برای کلاس اموزشی(!!) رفتیم. کلاس خیلی پر بار بود. خانومه میگفت یکی از روش های مکانیکی.. جملش شروع نشده همه ادامه حرفش رو یه صدا میگفتن و دقیقن شد مصداق اینکه برین یه چیزی به خانوم معلم یاد بدید. بعد از کلاس واسه گرفتن جواب ازمایش رفتیم و یکی یکی اسم کسایی که کم خونی داشتن یا ازمایش احتیادشون مشکوک بود رو خوندن و به بقیه جواب ها رو تحویل دادن. تقریبن محوطه خالی شد و فقط ۴، ۵ تا زوج باقی موندن که ما هم جزو اونا بودیم!

یه لحظه ته دلم خالی شد. با استرس تو چشمای هانیش نگاه کردم و گفتم: چطور تونستی اینکارو با من بکنی خائن! و اون نادم و پشیمون سر به زیر انداخت و گفت میخواستم خودم زود تر بگم، نشد، نتونستم... گفتم حیف من که جونیم رو پای توی محتاد پر پر کردم رفتش... میدونستی یا نه... میدونستی یا نه... گفتم من طلاق میخوام. مهریمم میذارم اجرا.. تا قرون اخرشم از حلقومت میکشم بیرون و در حالی که یه چشمم اشک بود یه چشمم خون و مشت به سینه میکوبیدم ترکش کردم. یکی از دخترا که اونم مثل من مسترس بود گفت نگران نباش گاهی وقتا اشتباه میشه، جابجا میشه و به خودش و من امید میداد! ١٠ دیقه ی مرگ بار سپری شد و جوابا رو دوباره دادن.. یک ساعت بعد ما با یه جعبه شیرینی و نیشای تا بنا گوش باز دم در خونه بودیم...

یکی بیاد منُ از برق بکشه اگه نه تموم جزئیاتُ مینویسم!!...

بله دوسِتان. هاناتون از دست رفت. رفت قاطیه مرغا یا چه میدونم خروسا.. (هنوز سر این موضوع بین علما اختلاف هست!)

هانیش دیشب رفت و من مراسم ابغوره گیری رو با شکوه هرچه تمام تر برگزار کردم. از صب هم پتوم که بوی هانیش گرفته رو پیچیدم دور خودم و هی دلم تنگ میشه مثل بی جنبه ها!

/ 0 نظر / 2 بازدید