Nu: 152

از وقتی قضیه مون جدی شده و هر جا میرم سراغ هانیش رو میگیرن کم کم باورم شده که بزرگ شدم! که باید چند وقت دیگه که زیادم دور نیس یه خونه زندگی رو اداره کنم. که باید کدبانو باشم و بشم کسی که از دستپخت و سلیقه و خونه داریم هرجا تعریف کنن. میدونین واسه تک دختری که تا حالا واسه خودش نیمرو هم درست نمیکرده خیلی سخته این چیزا. ینی من باید کارایی که بعضی از دخترا از نوجونی یاد میگیرن و کدبانو میشن رو توی یه تایم محدودی یاد بگیرم. اره این روزا اکثر دخترا همینطورن اما هنوزم مادرای دور اندیش و سخت گیری که از نوجونی از دختراشون یه کدبانو میسازن هستن. معمولن میگن مادر کدبانو دخترو تنبل میکنه. چون همیشه خودش همه کارا رو میکنه و دخترش مثل من وقتی شوهر کرد فقط چای دم کردن بلده!!

ینی این روزا تو وقتای ازادم  یه جوره حریص ناکی، افتادم به جون سایتای اشپزی و تند تند دستور غدا کپی میکنم و عکسشم میذارم کنارش که بعد مثلن وقتی سوفله درست کردم بدونم باید چه شکلی بشه و یه موقع توقع رویت ابگوشت نداشته باشم!

خدارو شکر تایم بین عقد و عروسیمون این فرصت رو بهم میده که یه چیزایی یاد بگیرم. بقیشم مهم نیس. خدارو شکر چیزی که زیاده انواع کنسرو و غذاهای اماده! هانیشم قربونش برم کدبانوئه واسه خودش! بهم ثابت کرده خوب...

اما بی شوخی لازمه که برای یه همسر با سلیقه و کدبانو بودن و راضی نگه داشتن شکم یه مرد ایرونی یه چیزایی رو بدونیم. حالا فک نکنین من ازدواج نکرده خاله زنک شدم و افتادم به فکر شام شب. نه. خیلی چیزای مهمی واسه فک کردن و فهمیدن و یاد گرفتن هست. اما اشپزی هم یه بخش مهمه. اینکه برای همسرت یه محیط اروم و یه غذای خوب و با سلیقه فراهم کنی میتونه به حس رضایت اون کمک کنه. اینکه گاهی با همین دستور غذاهای اینترنتی و کتابی و انواع دسر و پیش غذاهای جدید سوپرایزش کنی. اینکه اگه جایی رفتین مهمونی، وقتی برگشتین خونه شوهره برنگرده بگه:" خونه داری به این میگن..یاد بگیر!" میخوام همون الگوئه باشم که کسی اومد خونم اینُ در مورد من بگه. که همسرم و قومش نخوان ازم ایراد بگیرن و تیکه بندازن. که بگن دختره خونه باباش فقط خورده و خوابیده! خوب البته که همین بوده. مال بابامم بوده. دلم خواسته! اما خوب دختر باید از هر انگشتش هنر نیز بپاشه!!

خلاصه اینکه منم از دست رفتم! تا دیروز تو سایتا دنبال دانلود اهنگ و جدید ترین مدل کفش و کیف و دانلود کتاب و چت و این چیزا بودم و حالا کلن روند کارم عوض شده. البته این جو گیری الانم به خاطر تازه بودن این حس و این تجربس. شاید یه هفته بعد از عقد باز اومدین دیدین ک درمورد سلکشن اهنگام و پیاده روی تنها زیر بارون و ادامس جویدن نوشتم و اشپزی و خونه داری کیلوئی چنده کلن!

/ 0 نظر / 2 بازدید